Footer link reklam

Footer link reklam

Footer, bir web sitesinin en alt kısmında yer alan bölümdür. Bu bölüm, web sitesinin ana sayfasından bağımsız olarak gezinilen her sayfada görünen bir alan olarak hizmet verir. Footer, web sitesinin ziyaretçilerine iletişim bilgileri, hizmetler, popüler veya önemli bağlantılar ve daha birçok bilgi sunar

Footer link, web sayfasının en alt kısmında bulunan Footer alanından bir başka siteye yönlendirme yapılan link anlamına gelir. 

Footer link kullanmak dikkatli yapılması gereken bir iştir. Çünkü aslında bir tek sayfadan link alınıyormuş gibi görünse dahi durum görünenden farklıdır. Link alınan bir sitenin Google’da çok sayıda index’e sahip olması mümkündür. Böyle bir durumda bu indexlerdeki sitelerden de link alınmış gibi görünmektedir. 

Footer link yukarıda da bahsettiğimiz üzere internet sitelerinde en alt kısımda bulunan linklere denmektedir. Buraya eklenecek herhangi bir dış bağlantı Footer Link olarak geçmektedir. Footer link genel anlamda yararlıdır ama benzer sitelerden alındığı takdirde bu yarardan söz edilebilir. Bir internet sitesinin footer linkinde yer almak, yer aldığınız internet sitesine her arama motoru botu geldiğinde sizin internet sitenize de gelmesi ve o internet sitesinin sizin internet sitenizi önermiş olarak algılanması demektir.

Footer Link Nedir?

Footer link, web sitelerinin en altında yer alan “<Footer></Footer>” alanı içerisinde yer alan farklı bir siteye yönlendirme yapılan linklerdir. Sitenin Footer kısmı, çoğunlukla tüm sayfalar için sabittir. Bu durum pek çok sitede header alanı için de geçerlidir. Siteye ait künye bilgileri (firma ismi, adres, telefon vb.), site içindeki önemli alanların bağlantıları gibi veriler bu kısımda yer alır. Statik bir alan olduğundan, buradaki linkler site içerisindeki tüm sayfalardan verilen bağlantılar gibi görünür. 

FIRSAT! Backlink tanıtım yazısı yayınlarınışimdi kredi kartına taksitle alın!TIKLAYIN SİPARİŞ VERİN!